موسسه تندخوانی نصرت

کلاس خلاصه نویسی

تندخوانی

خلاصه نویسی چیست؟ چگونه ان را انجام دهیم؟

خلاصه کردن به معنی بازگویی و بازنویسی یک متن بلند در قالبی کوچک است که شامل مهم ترین نکات و ایده های نویسنده است. خلاصه نویسی توانایی خواندن و نوشتن شما را بهبود میبخشد. برای خلاصه نویسی، باید متن را با دقت بخوانید و مسائل اساسی و مهم ان را بیابید و سپس به صورت خلاصه ان ها را در تعدادی جملات کوتاه و یا یک پاراگراف بنویسید چیزی که اهمیت دارد این است که تفاوت بین خلاصه نویسی و نوشتن دوباره ی متن به شیوه ی خودتان را بدانید. خلاصه نویسی نوشتن دوباره متن با کلمات خودتان نیست، بلکه شامل مهم ترین مطالب متن است و بسیار کوتاه تر است . چگونه خلاصه نویسی کنیم؟ متن را بخوانید. متن را با دقت بخوانید و بازخوانی کنید تا متوجه بشوید کدام قسمت ها را نیاز دارید چندبار بخوانید. یک لیست بسازید. ایده ی اصلی متن را مشخص کنید و جزییات مهم پاراگراف را پیدا کنید. یک لیست از این جزییات و ایده ها بسازید. حتما از کلمات انتخابی خودتان استفاده کنید یک خلاصه بنویسید. با استفاده از لیستتان یک خلاصه بنویسید. ایده های اصلی را ذکر کنید. خلاصه اتان را به یک یا دو جمله محدود کنید خلاصه اتان را بلند بلند بخوانید و تصحیح کنید. متنی که خلاصه نویسی کرده اید را بلند بلند بخوانید و ایراد ها را برطرف کنید.

تندخوانی

قدم به قدم تا نوشتن یک خلاصه!

قدم اول مهم ترین ایده ای نویسنده را ذکر کنید. این ایده، ایده ی اصلی متن تلقی میشود. سعی کنید جملات را به شیوه ی خودتان بنویسید تا بازدهی کارتان بالا برود. قدم دوم از کلمات انتخابی خودتان استفاده کنید. تصور کنید میخواهید برای دوستی از کتابی عالی یا فیلمی خوب که به تازگی خوانده یا دیده اید تعریف کنید. در خلاصه نویسی زبان خودتان را داشته باشید قدم سوم به چیز هایی که نویسنده برای اثبات مدعایش گفته دقت کنید. جملاتی را دریابد که ایده اصلی را پشتیبانی یا تایید میکنند. این جزییات لیستی را تشکیل میدهند که میتوانید از انها در نوشتن خلاصه اتان استفاده کنید. قدم چهارم به جزییات توجه کنید. جزیییاتی که نویسنده برای تایید حرف هایش در متن اورده. قدم پنجم ایده ها را به نظم و ترتیب ارایه دهید. قبل از مطرح کردن ایده های اصلی باید بدانید به طور کلی ان ها اشاره به چه چیز هایی دارند. قدم ششم برای لیست هایی که شامل گروه اند، یک کلمه ی کلی انتخاب کنید. برای مثال اگر در متنتان لیستی متشکل از "دویدن، شنا کردن، بسکتبال بازی کردن" وجود دارد، ان را با کلمه ی "لیست ورزش ها" خلاصه کنید.

تندخوانی

خلاصه خوب

هنگامی که شروع به نوشتن خلاصه می کنید ، موارد زیر را بخاطر بسپارید: به زمان حال بنویسید. نویسنده و عنوان اثر را وارد کنید. مختصر باشید - یک خلاصه نباید از نظر طول با متن اصلی برابر باشد. اگر از نقل قول های مستقیم استفاده می کنید ، استناد کنید. نظرات ، عقاید یا تفسیرهای خود را در خلاصه قرار ندهید

تندخوانی

خلاصه چگونه باشد؟

یک خلاصه نباید شامل نظرات شما درباره موضوع یا راهبرد استدلالی نویسنده باشد. حتی اگر با محتوای متن مخالف باشید ، باید فقط عناصر واقعی آن را پخش کنید. ... خلاصه شما باید درک واضحی از متن اصلی را در اختیار خوانندگان قرار دهد ، حتی اگر آنها هرگز آن را نخوانده باشند.

تندخوانی

کلاس خلاصه نویسی

آشنایی با شیوه های خلاصه نویسی متن می تواند کاربرد زیادی به ویژه برای دانش آموزان و دانشجویان داشته باشد. چراکه خواندن یک فشرده و خلاصه مفید از یک کتاب حجیم به مراتب مفیدتر از خواندن متن اصلی خواهد بود. کلاس خلاصه نویسی نیز با هدف معرفی شیوه های علمی خلاصه نویسی به افراد تشکیل می شود.

متخصصان این زمینه، با برگزاری کلاس خلاصه نویسی به دنبال اهداف زیر می باشند صرفه جویی در وقت افراد، آموزش نحوه ی خلاصه نویسی، شیوه ی تلخیص یک متن طولانی به یک متن خلاصه که حاوی مطالب مهم و کلیدی متن اصلی می باشد و معرفی نکات مهم هنگام خلاصه نویسی جهت ثبت نام در کلاس خلاصه نویسی می توانید با ما در ارتباط باشید. با ما تماس بگیرید..:

تندخوانی

کلاس روش خلاصه نویسی

خلاصه کردن یک متن موجب می شود که مطالب اصلی و کلیدی متن حفظ شده و مطالب غیرمهم که خواندن آنها ضرورتی ندارد حذف شود. به این ترتیب فرد عمده ی تمرکز خود را متوجه مطالب اصلی که حایز اهمیت است می کند. کلاس روش خلاصه نویسی به افراد در چگونگی تلخیص یک متن کمک می کند.

کلاس روش خلاصه نویسی به افراد می آموزد که هنگام خلاصه کردن یک متن باید به چه نکاتی توجه داشته باشند تا خلاصه آنها شامل مطالب اصلی متن باشد. رعایت اصول خلاصه نویسی موجب دسترسی فرد به یک چکیده مفید و اثربخش خواهد شد. جهت شرکت در کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

تندخوانی

اهداف کلاس خلاصه نویسی

مهم ترین اهداف کلاس خلاصه نویسی، آشنایی افراد با شیوه ی صحیح و علمی خلاصه نویسی می باشد. خلاصه نویسی دارای اصول و قوانینی می باشد که رعایت آنها موجب دسترسی فرد به یک فشرده مفید از متن خواهد شد. یکی از آن نکات این است که فرد باید هنگام تهیه خلاصه، بیشتر به نکات عمده و اصلی متن بپردازد و مطالب غیرضروری را حذف نماید. اهداف کلاس خلاصه نویسی در راستای صرفه جویی در وقت افراد می باشد. به این ترتیب که خواندن یک خلاصه معمولا وقت کمتری را نسبت به خواندن یک متن طولانی از فرد می گیرد.

از دیگر اهداف کلاس خلاصه نویسی، آسان تر نمودن مطالب جهت حفظ و به خاطرسپاری آنها می باشد. جهت شرکت در کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

تندخوانی

اهمیت کلاس خلاصه نویسی

در بیان ضروت و اهمیت کلاس خلاصه نویسی می توان گفت که به کاربردن مطالبی که در این کلاس عنوان می شوند، می تواند نقش بسزایی در یادگیری مطالب داشته باشد. خواندن و به خاطرسپاری مطالبی که به صورت فشرده و منظم سازماندهی شده اند به مراتب آسان تر از مطالب حجیم و بی نظم است. از دیگر مواردی که بیانگر اهمیت کلاس خلاصه نویسی می باشد این است که این کلاس ها، افراد را با نکات و اصول مهمی که رعایت آنها هنگام نوشتن خلاصه از یک متن ضروری است آشنا می کند.

اهمیت کلاس خلاصه نویسی در زمینه ی استفاده بهینه افراد از وقت و زمان نیز صدق می کند. جهت ثبت نام در کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

تندخوانی

کلاس خلاصه نویسی علمی

برای خلاصه نویسی مفید لازم است فرد از شیوه های صحیح و علمی خلاصه کردن متن آگاهی داشته باشد. رعایت برخی نکات و قوانین هنگام خلاصه نویسی ضروری است. کلاس خلاصه نویسی علمی با هدف آشنایی افراد از شیوه ها و قوانین نوشتن خلاصه از متن ها تشکیل می شود.

افراد در کلاس خلاصه نویسی علمی می آموزند که هنگام تهیه خلاصه یک متن باید به چه مطالبی بپردازند و چه مطالبی را حذف نمایند. همچنین افراد می آموزند که چگونه مطالب را سازماندهی و منظم نمایند. کلاس خلاصه نویسی علمی شامل ارایه روش علمی جهت خلاصه کردن متن می باشد. جهت ثبت نام در کلاس خلاصه نویسی علمی با ما تماس بگیرید.

تندخوانی

کلاس اصول خلاصه نویسی

برای خلاصه کردن یک متن لازم است به چند اصل توجه شود که کلاس اصول خلاصه نویسی به معرفی این اصول می پردازد. یکی از نکات این است که باید مطالب مهم و اصلی را از مطالب غیرمهم تشخیص دهید و بیشتر به مطالب اصلی بپردازید. از دیگر مواردی که در کلاس اصول خلاصه نویسی مطرح می شود این است که باید بتوانید مطالب را به شکلی فشرده کنید که حفظ و یادگیری آنها نیز آسان تر باشد.

کلاس اصول خلاصه نویسی به معرفی شیوه های صحیح خلاصه کردن متن و نکات مورد اهمیت در این زمینه می پردازد. جهت شرکت در کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

تندخوانی

ثبت نام کلاس خلاصه نویسی

اگر برای خواندن مطالب و کتاب های حجیم دچار مشکل هستید می توانید با تهیه خلاصه از آنها، مطالعه را آسان تر کنید. خلاصه نویسی دارای شیوه های خاصی است که آگاهی از این شیوه ها در دسترسی شما به چکیده های مفید و اثربخش از متن ها مفید خواهد بود.

جهت آگاهی از اصول خلاصه کردن متون می توانید با ثبت نام کلاس خلاصه نویسی، از مزایای این کلاس ها بهره مند شوید. ثبت نام کلاس خلاصه نویسی و شرکت در این کلاس، موجب آشنایی شما از علمی ترین روش های خلاصه نویسی خواهد شد. جهت ثبت نام کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

در مورد این متن سوالی دارید؟ اینجا بنویسید.