موسسه تندخوانی نصرت

چرا تندخوانی

تندخوانی

حفظ قدرت با تندخوانی

برای کسانی که میخواهند در بالای رده جامعه باشند

کسانی که قصد دارند در رده های بالای جمعیت قرار بگیرند لازم است تندخوان باشند. در صورتی که شما میخواهید رییس جمهور شوید باید تندخوان باشید. اگر میخواهید نماینده مجلس یا مدیر کل یک سازمان باشید، تندخوانی را لازم دارید. امروزه با حجم زیادی از کتابها و پرونده هایی که در اطراف شما است و شما باید انها را بخوانید روبرو هستید. بنابراین یک دوره تندخوانی USA به شما کمک میکند تا بتوانید کارهای خود را سریعتر انجام دهید. هر چند که دانشمندان به دنبال فناوری هایی هستند که با وجود انها دیگر نیازی به مطالعه نباشد و با یک تراشه، همه اطلاعات وارد ذهن شما میشود اما در حال حاضر این فناوری عملی نشده است و ما باید کتاب بخوانیم. پس راه حلهای سریعتر خواندن را فرابگیریم تا بتوانیم سریعتر بخوانیم و بیشتر بفهمیم.

تندخوانی

موفقیت در ازمونهای کلاسی

شرکت در ازمونهای کلاسی و تندخوانی

بعضی از دانش اموزان هستند که با مشکل حفظ کردن روبرو هستند. انها باید کتاب زیادی را بخوانند ولی زمان کافی برای خواندن ندارند. طبیعی است انها در طول سال تحصیلی مطالعه با کیفیت و مفیدی نداشته اند و در ایام امتحان با مشکلات جدی روبرو هستند. کلاسهای تندخوانی برای شب امتحان مفید نیستند. ولی کسانی که تندخوانی را فراگرفته اند، از روز اول مدرسه، کتابهای خود را درست و صحیح میخوانند. پس در پاسخ به اینکه چرا تندخوانی را فرا بگیرم میتوان گفت که با تندخوانی، راحت تر و بدون دردسر ازمونهای کلاسی را تمام میکنید.

تندخوانی

به این پنج دلیل تندخوانی برای مغز شما خوب است

تندخوانی فقط به سریع تر خواندن متن کمک نمیکند، در واقع با تندخوان شدن شما قادر به فهم بهتر مطالب و باداوری بهتر انها خواهید بود تقویت حافظه. تندخوانی حافظه ی شما را تقویت میکند. ذهن ما مثل یک ماهیچه است. باید به ان تمرین دهیم تا رشد کند و قوی تر و بهتر عمل کند. تندخوانی ذهن شما را به چالش میکشد و مجبورش میکند در سطح بالاتری عمل کند. وقتی شما ذهن خود را مجبور میکنید مطالب را سریعتر از قبل بخواند در واقع دیگر بخش ها ذهن خود مانند حافظه را هم تقویت میکنید. تقویت تمرکز بیشتر مردم میتوانند 200 کلمه در دقیقه بخوانند اما بعضی افراد میتوانند تا 300 کلمه در دقیقه هم افزایش بخوانند. علت این تفاوت در چیست؟ این مسئله دو علت اصلی دارد. یک اینکه روش تدریس سنتی ما خیلی کارامد نیست و دومین علت ریشه در عدم تمرکز دارد. اگر ما در خین مطالع بر چیزی که میخوانیم متمرکز نباشیم ذهنمان در جاهای دیر پرسه خواهد زد و در نهایت با چیزی جز موضوع مطالعه امان مشغول خواهد شد. تندخوانی قدرت تمرکز مات را افزایش میدهد. تقویت اعتماد به نفس هنگامی که سرعت خواندن شما بیشتر میشود، درهای جدیدی به روی شما شوده میشود و گزینه های پیش روی شما بیشتر میشوند چون هر کتاب یا مقاله ای، چه علمی چه تخیلی، میتواند ایده های جدیدی به ما بدهد، باعث افزایش اگاهیمان بشود و نگاه ما را به زندگی عمیق تر کند و این عمقد نگاه باعث تقویت اعتماد به نفس ما میشود. تقویت منطق مطالعه مانند تمرین برای ذهن است. وقتی شما شروع به تمرین دادن ذهن خود میکنید اتفاق شفت انگیزی رخ میدهد. ذهن شما اطلاعات را بهتر جذب و هضم میکند و ارتباط بین اطلاعات جدید و اطلاعات از قبل ذخیره شده را بهتر و سریعتر پیدا میکند. هرجه بیشتر در تند خوانی پیشرفت کنید، این پرو.سه زودتر طی میشود و نتایج ان را سریع تر خواهید دید. سلامت احساسی به طور کلی مطالعه بسیار ارامش بخش است. چون هنگام مطالعه ذهن شما نگرانی ها را کنار میگذارد و به افکار زیان بار و بی فایده نمیپردازد. وقتی سرعت مطالعه اتان بالا باشد حتی بیش از پیش در کتاب یا مقاله ای که میخوانید غرق خواهید شد و این به شما کمک میکند تمرکز خیلی بیشتری برای مطالعه داشته باشید. .

تندخوانی

زمان ان فرا رسیده است که از شر تصورات اشتباهمان از مطالعه خلاص شویم!

ایا عاشق خواندن و مطالعه هستید؟ یا به واسطه ی شغلتان مجبورید اسناد و متون زیادی را بخوانید؟ ما در دنیایی زندگی میکنیم که سرعت همه چیز در ان بسیار بالاست و اطلاعات در مرکز زندگی بسیاری از ما قرار دارد. بسیاری چیزها هست که دوست داریم در زندگی شخصی امان یاد بگیریم. اگر هم شغلمان در ارتباط با علم و دانش باشد که به احتمال بالا مجبوریم روزانه متن های مختلف و ایمیل و چیزهایی از این قبیل را بخوانیم. انجام دادن چند کار به صورت همزمان به کارامد بودن کاری که انجام میدهیم اسیب میرساند. اما چیزهایی زیادی برای مطالعه وجود دارد و زمان ما بسیار محدود. اینظور نیست؟ نه لزوما. تند خوانی در سالهای اخیر توجه بسیاری را جلب کرده است. مردم مدام دنبال راه هایی هستند که کار های بیشتری را با کیفیت بالاتر به انجام برسانند. با یادگیری تندخوانی شما میتوانید اطلاعات بیشتری را در مدت زمان کمتری پردازش کرده ودر نتیجه کارهای بیشتری را به انجام برسانید. به هر حال، با هر تکنیکی که تندخوانی را بیاموزید، ان روش تبدیل به روش طبیعی مطالعه شما میشود. بزرگترین مشکلی که بر سر راه بیشتر ما وجود دارد تصور اشتباهیست که از مطالعه داریم. ما فکر میکنیم برای فهمیدن یک کتاب یا مقاله باید تک تک کلمات ان را بخوانیم. روشن است که هرچقدر هم تند بخوانیم، وقت کافی برای خواندن تمام کلمات را نخواهیم داشت. به واسطه ی فشاری که در مدرسه روی ما بوده است، فکر میکنیم که باید همه چیز را حفظ کنیم، چون ان زمان باید همه چیز را به درستی به یاد می اوردیم تا در امتحاناتمان قبول شویم. تلاش برای یاد اوری تمام و کمال انچه که خوانده ایم اتلاف وقت محض است چون ذهن ما بعد از چند روز به سادگی تمام انچه در حافظه ی کوتاه مدتش ذخیره کرده را فراموش میکند. پس دیگر زمان ان رسیده است که از دست بعضی تصورات اشتباه خلاص شویم و شیوه های جدیدی را برای مطالعه بیاموزیم!

تندخوانی

سرعت مطالعه شما چقدر است

بد نیست محاسبه کنید که در یک دقیقه چند کلمه می خوانید. یک کتاب را انتخاب کنید. یک دقیقه بخوانید. بعد از آن بشمارید که چند کلمه خواندید. این عدد سرعت مطالعه شما را نشان می دهد. به گفته تونی بوزان کمتر از 400 کلمه در دقیقه کندخوان است. میانگین سرعت مطالعه در کشورهای پیشرفته 1200 کلمه در دقیقه است. با این متن می توانید خودتان را با رقبای انگلیسی، امریکایی و حتی چینی خود در دانشگاه های خارج از ایران مقایسه کنید تبصره: در یک دوره تندخوانی نصرت سرعت مطالعه شما تا دوبرابر افزایش پیدا می کند یعنی قادر خواهید شد 60 تا 100 صفحه کتاب را در یک ساعت بخوانید تبصره2: سرعت مطالعه شما از نظر علمی نمی تواند بیشتر از 800 کلمه در دقیقه شود. و رسیدن به سرعت 5000 کلمه در دقیقه یا بیشتر از نظر عقلی و منطقی و علمی امکان پذیر نیست. بیشترین رکورد ثبت شده در گینس به گزارش کتاب تندخوانی مدرن تونی بوزان 3850 کلمه در دقیقه بوده است.

تندخوانی

موضوع فقط تندخواندن نیست

اگر در یک دوره تندخوانی نصرت شرکت کنید، موضوع فقط این نیست که تندتر بخوانید. بلکه آموزش می بینید چگونه درست بخوانید. راحت بفهمید. هدفمند بخوانید. متمرکز مطالعه کنید. اطلاعات به دست آمده را درست دسته بندی کنید. مطالعات خود را درست گسترش دهید. خودتان را برای آزمون آماده کنید. از کلاس درس و معلم حداکثر استفاده را ببرید. از زمان پرت خود برای اهداف علمی خود استفاده کنید. برای مطالعه برنامه داشته باشید. اطلاعاتی که به دست می‌آورید یا می شنوید را درست ذخیره کنید که ده سال آینده آنها را به کتاب تبدیل کنید و دهها مطلب مفید دیگر که همه انها را برای ادامه حیات علمی خود لازم دارید. موضوع فقط سریعتر خواندن نیست. موضوع درست کتاب خواندن است. شاید تعجب کنید که چگونه همه اینها را در 5 جلسه به شما آموزش میدهیم ولی یادگرفته ایم که از یک دقیقه های تلف شده در کلاس نیز استفاده بهینه ببریم

تندخوانی

چگونه تندخوان می شوید؟

با کمی تمرین

فقط تندخواندن ملاک نیست. باید کتابی که تندخوانده اید را بفهمید، حفظ کنید، خلاصه کنید و اگر آزمونی در پیش دارید، خود را برای آن آزمون آماده کنید. تندخوانی یک مهارت چشمی و مغزی است و همزمان با خواندن سریعتر باید فهمیدن هم اتفاق بیفتد. شما می توانید به سادگی به سرعت دوبرابر در مطالعه دست یابید و در این مسیر نیاز به استادی دارید که به شما راه را نشان دهد.

تندخوانی

چگونه تندخوان می شوید؟

با کمی تمرین

فقط تندخواندن ملاک نیست. باید کتابی که تندخوانده اید را بفهمید، حفظ کنید، خلاصه کنید و اگر آزمونی در پیش دارید، خود را برای آن آزمون آماده کنید. تندخوانی یک مهارت چشمی و مغزی است و همزمان با خواندن سریعتر باید فهمیدن هم اتفاق بیفتد. شما می توانید به سادگی به سرعت دوبرابر در مطالعه دست یابید و در این مسیر نیاز به استادی دارید که به شما راه را نشان دهد.

تندخوانی

آیا تمام نشدن کتاب شما را مضطرب می کند؟

بلی. بیشتر شما شب امتحان و اضطرابهای تمام نشدن کتاب را تجربه کرده اید. شاید بهتر باشد فرزندان خود را در یک دوره تندخوانی ثبت نام کنید تا این حسهای بد را تجربه نکنند. برخی از دانش اموزان ما به خاطر اینکه نمیتوانند کتاب را بخوانند و بفهمند و تمام کنند احساس میکنند خنگ هستند یا توانایی خواندن ندارند. این عده همیشه باعث ناراحتی ما بودند چون ما می دانستیم که با کمی تمرین که شاید بهتر بود در مدرسه انجام می دادند، میتوانند کتاب را سریعتر از بقیه بخوانند بفهمند حفظ کنند و آن را کنار بگذارند. احساس خنگ بودن را بیشتر در دانش اموزان دوره ابتدایی که سرعت مطالعه پایینی دارند مشاهده کرده ایم. همیشه هم بسیار نگران شدیم که با این که بچه های باهوشی هستند ولی چون درست خواندن را بلد نیستند، احساس می کنند از بقیه خنگ تر هستند. شادی این کودکان بعد از پایان یک دوره تندخوانی واقعا وصف ناشدنی است. یکی از اساتید موسسه نصرت می گوید: بهترین لحظاتی که در تدریسم حس کردم و همیشه با یاد آوری آنها لبخند می زنم روز اخر کلاس با دانش اموزان ابتدایی است. خودشان هم نمی توانند باور کنند که چقدر سریع می توانند کتاب را بخوانند و به سوالات استاد جواب دهند و آنقدر از این مساله شادی و شعف دارند که برای والدین

تندخوانی

چقدر زمان خالی دارید؟

اگر بزرگسال هستید، احتمالا شما در طول روز یک ربع بیشتر وقت مطالعه ندارید. یک ساعت زمان زیادی است که اگر بتوانید در این زمانه یک ساعت زمان خالی پیدا کنید به نظر ما خوشبخت زمان هستید. حتی اگر یک ساعت زمان خالی داشته باشید، مشغله های زیاد اجازه نمیدهد شما به سادگی پای کتاب بنشینید و مطالعه کنید. با تمام این شرایط شما نیاز دارید که تندخوان باشید. بعد از یک دوره، یک ربع زمان برای شما خیلی زیاد خواهد بود و از ان به بهترین وجه ممکن می توانید استفاده ببرید به طور مثال: اگر دو میلیون تومان پول داشته باشید، در تهران احتمالا فقط یک کت و شلوار بتوانید بخرید یا دو لباس مجلسی ولی با همان پول در آستارا یا در قشم می توانید یک عالمه لباس بخرید. یک ربع زمان در حال حاضر زمان بی ارزشی برای شما (است/ممکن است باشد) ولی بعد از تندخوانی چون می توانید کتاب را سریع بخوانید و تمام کنید، برای شما زمان زیادی خواهد بود

تندخوانی

چقدر زمان خالی دارید؟

اگر بزرگسال هستید، احتمالا شما در طول روز یک ربع بیشتر وقت مطالعه ندارید. یک ساعت زمان زیادی است که اگر بتوانید در این زمانه یک ساعت زمان خالی پیدا کنید به نظر ما خوشبخت زمان هستید. حتی اگر یک ساعت زمان خالی داشته باشید، مشغله های زیاد اجازه نمیدهد شما به سادگی پای کتاب بنشینید و مطالعه کنید. با تمام این شرایط شما نیاز دارید که تندخوان باشید. بعد از یک دوره، یک ربع زمان برای شما خیلی زیاد خواهد بود و از ان به بهترین وجه ممکن می توانید استفاده ببرید به طور مثال: اگر دو میلیون تومان پول داشته باشید، در تهران احتمالا فقط یک کت و شلوار بتوانید بخرید یا دو لباس مجلسی ولی با همان پول در آستارا یا در قشم می توانید یک عالمه لباس بخرید. یک ربع زمان در حال حاضر زمان بی ارزشی برای شما (است/ممکن است باشد) ولی بعد از تندخوانی چون می توانید کتاب را سریع بخوانید و تمام کنید، برای شما زمان زیادی خواهد بود

تندخوانی

با تندخوانی چه تغییری می کنید

مهمترین تغییر

تغییرات زیادی البته در شما ایجاد می شود ولی مهمترین تغییری که شاهدش بودیم و همه دانش پذیران ما از داشتن ان حس خوبی داشتند، حس لذت بردن از مطالعه بود. در پایان یک دوره تندخوانی، دانش پذیرانمان را خوشحال دیدیم. خوشحال از اینکه می توانند کتاب را در زمان مشخصی کمتر از یک ساعت تمام کنند. طوری که ان را برای دیگران هم توضیح دهند

تندخوانی

در چه سنی هستید؟

شما در هر سنی که باشید می توانید کلاسهای تندخوانی را شروع کنید اگر میخواهید فرزند خود را در کلاسهای تندخوانی ثبت نام کنید، در کلاس روانخوانی و تندخوانی شرکت می کند تا سرعت مطالعه و سرعت حفظ و تمرکز خود را افزایش دهید اگر دانش اموز دبیرستانی هستید، الان بهترین زمان برای شرکت در یک دوره تندخوانی است. شما بعد از یک دوره می فهمید که چگونه کتابهارا در سال تحصیلی جدید بخوانم که هنگام کنکور همه کتابها را درست خوانده باشم و خلاصه کرده باشم و زمان خود را برای مرور صحیح و تست زدن خالی کنم اگر دانشجو هستید، اکنون لازم دارید که تندخوان شوید چون وقت ندارید اگر بزرگسال هستید و فقط یک ربع وقت دارید که کتاب بخوانید، تندخوان نباشید اصلا فکرشم نکنین که بتونین از یک ربع استفاده کنید ولی تندخوانها، یک ربعه می توانند کتاب را انگونه که میخواهند بخوانند و آنچه می خواهند را به دست آورند

تندخوانی

تمام کردن کتابها

تمام کردن کتابها با تندخوانی

اینکه شما کتابهای زیادی خریده اید و قصد خواندن ان را دارید، قابل توجه است. کتابهای زیادی هستند که منتظرند شما انها را بخوانید. با کمبود زمان و وقت کمی که دارید تنها یک راه حل دارید. تندخوانی. اینکه چرا تندخوانی برای شما مفید است میتوان گفت که چون کتابهای زیادی دارید و باید انها را تمام کنید. ما در یک دوره تندخوانی در USA میتوانیم به شما کمک کنیم تا هر روز یک کتاب را تمام کنید و در کمتر از شش ماه همه کتابهای که قبلا خریده اید را تمام کنید.

در مورد این متن سوالی دارید؟ اینجا بنویسید.