موسسه تندخوانی نصرت

دوره تقویت حافظه

تندخوانی

آیا برای تقویت حافظه نیازمند کلاس هستیم؟

حافظه بخشی از ذهن است که در به خاطر سپاری و نگهداری ذهنی نقش اساسی دارد. حافظه دارای انواع مختلف حسی، کوتاه مدت و بلند مدت می باشد. گنجایش و مدت زمان نگهداری مطالب در انواع حافظه متفاوت است. با استفاده از تکنیک های تقویت حافظه می توان ظرفیت حافظه را گسترش داد. اما شاید این سؤال مطرح شود که آیا برای تقویت حافظه نیازمند کلاس هستیم؟ یا اینکه خودمان هم می توانیم با کاربرد تکنیک ها و تمرینات موجود به تقویت حافظه خود بپردازیم. در جواب باید گفت که تقویت حافظه نیازمند آموزش و یادگیری است. یعنی اینکه فرد باید تمریناتی را که در حافظه نقش دارند را شناسایی کنند و نحوه ی کاربرد آنها به صورت اصولی بداند. این اقدامات تا حدی تخصصی است و بهتر است که در این زمینه از متخصصان مربوطه راهنمایی بگیریم. ضمن اینکه شاید خیلی از افراد هم خودشان نسبت یه تکنیک های حافظه آگاهی داشته باشند و بدون مراجعه به کلاس قادر به تقویت حافظه باشند.

تندخوانی

فواید کلاس های تقویت حافظه

کلاس هایی که با هدف تقویت حافظه افراد برگزار می شوند می توانند سریع ترین و اصولی ترین راه برای کمک به افرادی باشد که حافظه ضعیفی دارند. فواید کلاس های تقویت حافظه در ارایه برنامه های منظم و هدفمند جهت افزایش قدرت به خاطرسپاری مطالب است. حافظه عالی می تواند عامل موفقیت در زمینه های مختلف شود. برخی افراد نیازمندند تا حافظه ی دیداری آنها تقویت شود و برخی دیگر دارای ضعف در حافظه شنوایی هستند. فواید کلاس های تقویت حافظه شامل همه انواع حافظه می شود چون تکنیک هایی که در کلاسهای تقویت حافظه آموزش داده می شوند ضمن اینکه متمرکز روی یک حافظه ی خاص هستند ترکیبی نیز هستد. یعنی ممکن است یک تکنیک هم حافظه دیداری و هم حافظه ی شنیداری را تقویت کند. فواید کلاس های تقویت حافظه می تواند شامل یادگیری راه های تندخوانی نیز باشد. چون تندخوانی یکی از مهارت هایی است که نیازمند حافظه قوی می باشد.

تندخوانی

سرمایه گذاری با کلاس های تقویت حافظه

هزینه هایی که صرف کلاس های تقویت حافظه می کنید از جهتی یک سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری با کلاس های تقویت حافظه یک سرمایه گذاری اثر بخش است. حافظه یکی از عناصر که در همه ی جنبه های زندگی انسان کاربرد دارد. فقط دانش آموزان و دانشجویان نیستند که نیازمند تقویت حافظه هستند بلکه انسانها در هر سنی و در هر موقعیت شغلی که باشند، نیازمند بکارگیری حافظه هستند. افرادی که از اهمیت و ضرورت توجه به حافظه آگاهی دارند،معتقدند سرمایه گذاری با کلاس های تقویت حافظه امکان پذیر است. حافظه ی قوی می تواند فعالیت های ذهنی را بهتر و منظم تر پردازش کند. ذهن قوی تر نیز منجر به فکر و عمل آگاهانه تر می شود. سرمایه گذاری با کلاس های تقویت حافظه یک سرمایه گذاری فکری و ذهنی است چرا که بزرگترین سرمایه ای که همه افراد از آن بهره مند هستند سرمایه ی ذهن و فکر است و موفق ترین انسانها کسانی هستند که به این سرمایه ی عظیم ارج نهند و به درستی آن را بکار بندند

تندخوانی

دوره تقویت حافظه زمستان 1398

موسسه نصرت به صورت کتابخانه ای و میدانی تحقیقی را حول حفظ کردن برای یک دوره ده ساله از سال 1387 لغایت 1397 اغاز نمود و در نهایت یک دوره جدید تقویت حافظه طراحی نموده است که در ان انتظار می رود دانش اموزان خیلی خیلی سریعتر اطلاعاتی که به انها نیاز دارند را به ذهن خود بسپارند. این دوره برای مبارزه با الزایمر ساخته نشده است و از اهداف ان درمان الزایمر نیست. بلکه برای کسانی که زندگی عادی و حافظه عادی دارند این هدف را دنبال می کند که بتوانند کتابی که خوانده اند را حفظ کنند. برای ما مطلوب است که اگر در کتاب کلمات ریز زیادی وجود دارند، انچه خوانده ایم را خیلی سریع در خاطر بسپاریم. این دوره در زمستان 1398 به صورت ازمایشی برگزار خواهد گردید و برای سال 1399 به بعد به صورت رسمی در تمام اموزششگاه های طرف قرار داد با موسسه و شهرستانها به صورت حضوری و همچنین به صورت مجازی در سامانه اموزش انلاین موسسه برگزار خواهد گردید در صورت تمایل به شرکت در این کلاس می توانید در زمستان با شماره های موسسه نصرت تماس حاصل نمایید.

تندخوانی

هشت روش بهبود حافظه

شکر کمتری بخورید. ... مکمل روغن ماهی را امتحان کنید. ... برای مدیتیشن وقت بگذارید. ... یک وزن سالم داشته باشید. ... به اندازه کافی خوابیدن. ... ذهن آگاهی را تمرین کنید. ... الکل کمتری بنوشید. ... مغز خود را آموزش دهید.

تندخوانی

بهبود حافظه

رعایت رژیم غذایی سالم ، ورزش منظم ، عدم استعمال دخانیات و کنترل فشار خون ، کلسترول و قند خون از راه های اثبات شده برای محافظت از حافظه است. داشتن یک زندگی فعال ذهنی نیز مهم است. همانطور که عضلات با استفاده از آن تقویت می شوند ، ورزش ذهنی نیز به حفظ مهارت های ذهنی و حافظه کمک می کند.

تندخوانی

تقویت مغز

با یک اره منبت کاری اره مویی لذت ببرید. ... دست خود را در کارتها امتحان کنید ... واژگان خود را بسازید ... قلب خود را برقصید. ... از تمام حواس خود استفاده کنید. ... مهارت جدیدی بیاموزید. ... مهارت جدیدی را به شخص دیگری بیاموزید. ... به موسیقی گوش دهید یا پخش کنید.

تندخوانی

ویتامین سی و مغز

بعلاوه ، نشان داده شده است که دریافت زیاد ویتامین C از غذا یا مکمل ها با افزایش سن بر روی تفکر و حافظه اثر محافظتی دارد . اگر ویتامین C کافی از رژیم غذایی خود دریافت نکنید ، مکمل های ویتامین C ممکن است در برابر بیماری هایی مانند زوال عقل کمک کنند.

تندخوانی

آیا می توان حافظه را بهبود بخشید؟

حافظه ما یک مهارت است و مانند سایر مهارت ها، می توان آن را با تمرین و عادات کلی سالم بهبود بخشید. می توانید از کوچک شروع کنید. به عنوان مثال، یک فعالیت چالش برانگیز جدید را برای یادگیری انتخاب کنید، چند دقیقه ورزش را در روز خود بگنجانید، برنامه خواب خود را حفظ کنید، و چند سبزی سبز، ماهی و آجیل دیگر بخورید.

تندخوانی

روشهای تندخوانی و تقویت حافظه

حتما شما هم تمایل دارید به دور از اطلاعات علمی بی ارزش روشهایی را یاد بگیرید که به صورت تئوری به شما اموزش می دهد که هم سریعتر بخوانید و هم انچه را که خوانده اید را حفظ کنید برای این منظور روشهای زیادی وجود دارد و اساتید دوره های حضوری و غیر حضوری هم در همین تلاش هستند تا شما را به این هدف نزدیک تر کنند اما در این میان یک مشکلی وجود دارد که شما نمیتوانید شیوه های تندخوانی و تقویت حافظه را در خود پیاده کنید این مشکل نبود یک روش مشخص و منسجم می باشد ممکن است شما 100 روش برای تندخوان شدن و تقویت حافظه بلد باشید ولی هیچ کدام انها در شما تغییری ایجاد نکند در حالی که همان روش در دوست شما بسیار داثیر گذار بوده و او میتواند با استفاده از همان روش هم تند بخواند و هم تند حفظ کند. تندخوانی و حفظ تا حد زیادی شخصی است و باید روشهایی را داشته باشید که در مورد شخص شما جوابگو است. به طور مثال موسسه ما یک کتاب منتشر نموده است با نام هزار راه برای حفظ سریع. همه کسانی که در یک دوره تندخوانی نصرت شرکت می کنند میبایست این کتاب را به صورت امانی ببرند، مطالعه کنند و پس بیاورند وقتی میخواهم کتاب را به ایشان بدهم تا مطالعه کنند در مورد این کتاب اینگونه به آنها توضیح میدهم: در این کتاب حدود 30 روش برای حفظ کردن وجود دارد که هیچ کدام از انها به درد نمیخورد و کار تورا راه نمی اندازد. تو شایسته است همه ان را یک دور بخوانی و در نهایت یک روش برای خود پیدا کنی. روشی که با خلقیات و سلیقه و علایق تو خوانایی دارد تندخوانی هم به همین صورت است. یادم هست که یک کلاس تندخوانی داشتم که یک خانم و آقا که زن و شوهر بودند با هم در کلاس تندخوانی شرکت کردند. من به هر دو آنها تمرینات مختلفی را دادم. المیرا یک سری از تمرینات را که بیشتر دوست داشت انجام می داد ولی مصطفی ان تمرینات را انجام نمیداد چون به قول خودش از این دسته تمرینات لذت نمی برد ولی علیرضا تمرینات دیگری را روزی یک ساعت انجام می داد. نتیجه خیلی جالب بود. هر دو در پایان دوره به یک میزان سرعت مطالعه خودشون رو افزایش داده بودند به همین خاطر نمیشود روش مشخصی را عنوان نمود. در کلاسهای تندخوانی نصرت، تعداد نفرات دانش پذیران در هر دوره محدود هستند به این منظور که استاد بتواند روش تندخوانی و حفظ مربوط به هر دانش پذیر را به صورت خصوصی تری به آنها ارایه دهد.

در مورد این متن سوالی دارید؟ اینجا بنویسید.