کلاس خلاصه نویسی

کلاس خلاصه نویسی

کلاس خلاصه نویسی با چه هدفی تشکیل می شود؟

متخصصان این زمینه، با برگزاری کلاس خلاصه نویسی به دنبال اهداف زیر می باشند صرفه جویی در وقت افراد، آموزش نحوه ی خلاصه نویسی، شیوه ی تلخیص یک متن طولانی به یک متن خلاصه که حاوی مطالب مهم و کلیدی متن اصلی می باشد و معرفی نکات مهم هنگام خلاصه نویسی جهت ثبت نام در کلاس خلاصه نویسی می توانید با ما در ارتباط باشید. با ما تماس بگیرید..:

کلاس روش خلاصه نویسی

در کلاس روش خلاصه نویسی چه مطالبی عنوان می شود؟

کلاس روش خلاصه نویسی به افراد می آموزد که هنگام خلاصه کردن یک متن باید به چه نکاتی توجه داشته باشند تا خلاصه آنها شامل مطالب اصلی متن باشد. رعایت اصول خلاصه نویسی موجب دسترسی فرد به یک چکیده مفید و اثربخش خواهد شد. جهت شرکت در کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

اهداف کلاس خلاصه نویسی

مهم ترین اهداف کلاس خلاصه نویسی چیست؟

از دیگر اهداف کلاس خلاصه نویسی، آسان تر نمودن مطالب جهت حفظ و به خاطرسپاری آنها می باشد. جهت شرکت در کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

اهمیت کلاس خلاصه نویسی

اهمیت کلاس خلاصه نویسی چیست؟

اهمیت کلاس خلاصه نویسی در زمینه ی استفاده بهینه افراد از وقت و زمان نیز صدق می کند. جهت ثبت نام در کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

کلاس خلاصه نویسی علمی

اصول علمی خلاصه نویسی چیست؟

افراد در کلاس خلاصه نویسی علمی می آموزند که هنگام تهیه خلاصه یک متن باید به چه مطالبی بپردازند و چه مطالبی را حذف نمایند. همچنین افراد می آموزند که چگونه مطالب را سازماندهی و منظم نمایند. کلاس خلاصه نویسی علمی شامل ارایه روش علمی جهت خلاصه کردن متن می باشد. جهت ثبت نام در کلاس خلاصه نویسی علمی با ما تماس بگیرید.

کلاس اصول خلاصه نویسی

کلاس خلاصه نویسی چه اصولی را مطرح می کند؟

کلاس اصول خلاصه نویسی به معرفی شیوه های صحیح خلاصه کردن متن و نکات مورد اهمیت در این زمینه می پردازد. جهت شرکت در کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

ثبت نام کلاس خلاصه نویسی

شرایط ثبت نام کلاس خلاصه نویسی چگونه است؟

جهت آگاهی از اصول خلاصه کردن متون می توانید با ثبت نام کلاس خلاصه نویسی، از مزایای این کلاس ها بهره مند شوید. ثبت نام کلاس خلاصه نویسی و شرکت در این کلاس، موجب آشنایی شما از علمی ترین روش های خلاصه نویسی خواهد شد. جهت ثبت نام کلاس خلاصه نویسی با ما تماس بگیرید.

خلاصه خوب

چگونه خلاصه خوبی می نویسید؟

هنگامی که شروع به نوشتن خلاصه می کنید ، موارد زیر را بخاطر بسپارید: به زمان حال بنویسید. نویسنده و عنوان اثر را وارد کنید. مختصر باشید - یک خلاصه نباید از نظر طول با متن اصلی برابر باشد. اگر از نقل قول های مستقیم استفاده می کنید ، استناد کنید. نظرات ، عقاید یا تفسیرهای خود را در خلاصه قرار ندهید

خلاصه چگونه باشد؟

خلاصه شامل چه مواردی نباشد؟

یک خلاصه نباید شامل نظرات شما درباره موضوع یا راهبرد استدلالی نویسنده باشد. حتی اگر با محتوای متن مخالف باشید ، باید فقط عناصر واقعی آن را پخش کنید. ... خلاصه شما باید درک واضحی از متن اصلی را در اختیار خوانندگان قرار دهد ، حتی اگر آنها هرگز آن را نخوانده باشند.

خلاصه نویسی چیست؟ چگونه ان را انجام دهیم؟

چیستی خلاصه نویسی و شیوه های ان

خلاصه کردن به معنی بازگویی و بازنویسی یک متن بلند در قالبی کوچک است که شامل مهم ترین نکات و ایده های نویسنده است. خلاصه نویسی توانایی خواندن و نوشتن شما را بهبود میبخشد. برای خلاصه نویسی، باید متن را با دقت بخوانید و مسائل اساسی و مهم ان را بیابید و سپس به صورت خلاصه ان ها را در تعدادی جملات کوتاه و یا یک پاراگراف بنویسید چیزی که اهمیت دارد این است که تفاوت بین خلاصه نویسی و نوشتن دوباره ی متن به شیوه ی خودتان را بدانید. خلاصه نویسی نوشتن دوباره متن با کلمات خودتان نیست، بلکه شامل مهم ترین مطالب متن است و بسیار کوتاه تر است . چگونه خلاصه نویسی کنیم؟ متن را بخوانید. متن را با دقت بخوانید و بازخوانی کنید تا متوجه بشوید کدام قسمت ها را نیاز دارید چندبار بخوانید. یک لیست بسازید. ایده ی اصلی متن را مشخص کنید و جزییات مهم پاراگراف را پیدا کنید. یک لیست از این جزییات و ایده ها بسازید. حتما از کلمات انتخابی خودتان استفاده کنید یک خلاصه بنویسید. با استفاده از لیستتان یک خلاصه بنویسید. ایده های اصلی را ذکر کنید. خلاصه اتان را به یک یا دو جمله محدود کنید خلاصه اتان را بلند بلند بخوانید و تصحیح کنید. متنی که خلاصه نویسی کرده اید را بلند بلند بخوانید و ایراد ها را برطرف کنید.

قدم به قدم تا نوشتن یک خلاصه!

خلاصه نویسی قدم به قدم

قدم اول مهم ترین ایده ای نویسنده را ذکر کنید. این ایده، ایده ی اصلی متن تلقی میشود. سعی کنید جملات را به شیوه ی خودتان بنویسید تا بازدهی کارتان بالا برود. قدم دوم از کلمات انتخابی خودتان استفاده کنید. تصور کنید میخواهید برای دوستی از کتابی عالی یا فیلمی خوب که به تازگی خوانده یا دیده اید تعریف کنید. در خلاصه نویسی زبان خودتان را داشته باشید قدم سوم به چیز هایی که نویسنده برای اثبات مدعایش گفته دقت کنید. جملاتی را دریابد که ایده اصلی را پشتیبانی یا تایید میکنند. این جزییات لیستی را تشکیل میدهند که میتوانید از انها در نوشتن خلاصه اتان استفاده کنید. قدم چهارم به جزییات توجه کنید. جزیییاتی که نویسنده برای تایید حرف هایش در متن اورده. قدم پنجم ایده ها را به نظم و ترتیب ارایه دهید. قبل از مطرح کردن ایده های اصلی باید بدانید به طور کلی ان ها اشاره به چه چیز هایی دارند. قدم ششم برای لیست هایی که شامل گروه اند، یک کلمه ی کلی انتخاب کنید. برای مثال اگر در متنتان لیستی متشکل از "دویدن، شنا کردن، بسکتبال بازی کردن" وجود دارد، ان را با کلمه ی "لیست ورزش ها" خلاصه کنید.

سوالات متداول

می توانید سوالات خود را در اینجا بنویسید. همکاران موسسه در اولین فرصت پاسخ آن را ثبت خواهند کردC 2021 Yad-roye-yar institute

نماد اعتماد موسسه فرهنگی هنری نصرت

تندخوانی، یعنی روش خواندن؛ بهتر خواندن و درست خواندن.
تندخوان که بشوید، تازه به نقطه صفر خود میرسید که باید از آنجا زندگی خود را شروع کنید
(استاد جهانپور)

موسسه تندخوانی نصرت
نشانی: میدان انقلاب، ابتدای کارگر شمالی،
ابتدای فرصت شیرازی پلاک 36 طبقه دوم

02166495480
02166567089

مشاوره با استاد: 02166574710

مراجعه حضوری و ثبت نام: تمامی روزها در ساعات اداری

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Tumblr