موسسه تند خوانی نصرت

کلاس تمرکز

عکس کلاس تمرکز

حواس پرتی مطالعه

چرا هنگام مطالعه دچار حواس پرتی میشویم و راه جلوگیری از آن چیست

هر گاه نتوان برای مغز بر مبنای توانایی آن، تکلیف مشخص کرد، مغز خود به تعیین وظیفه برای خویش، بر مبنای قویترین انگیزه و محرکی که در آن زمان با آن برخورد داشته است، می پردازد و ظرفیت زمانی خالی خویش را تکمیل می کند. ظرفیت زمانی مغز امکانی است که همراه با حرکت زمان ایجاد می گردد. بر این اساس می توان گفت که ظرفیت مغز نامحدود است و در هر لحظه امکانی جدید فراهم می آید که بر مبنای این امکان و فضای جدید می توان به کسب و ذخیره سازی اطلاعات تازه و بازیابی آن پرداخت. دریافت اطلاعات جدید در هر لحظه از طریق یک یا چند حس از حواس پنجگانه صورت می گیرد. چنانچه امر انتقال اطلاعات جدید متوقف گردد و یا بدون تمرکز بر موضوع اطلاعات، به کار خویش ادامه دهیم، مغز اقدام به پر کردن ظرفیت تازه بر مبنای نزدیکترین و قوی ترین انگیزه و نشانه ای که نخستین علائم ارسال می دارد، می کند. این امر تا زمانی که علائم جدیدی به مغز ارسال نگردیده است، ادامه می یابد

عکس کلاس تمرکز

تمرکز در مطالعه

چگونه تغییراتی درتمرکز در مطالعه داشته باشیم

. اگر علائم ارسالی به مغز از پشتوانه قوی احساسی برخوردار باشد، خروج مغز از تکلیف خود خواسته در زمانی امکان پذیر خواهد بود که انگیزه کافی برای رهایی از دام عدم تمرکز- که خود گونه ای از تمرکز ناخواسته محسوب می شود- وجود داشته باشد، در غیر این صورت عدم تمرکزی که با احساسات درامیخته شده است، قالبی فراهم می آورد که با کوچکترین انگیزه حواس پرتی را خانه نشین مغز می سازد و حواس پرتی و عوارض منتج از آن میهمان همیشگی انسانهایی می گردند که می پندارند گریزی از آنان ندارند

عکس کلاس تمرکز

ایجاد تمرکز حواس در مطالعه

چگونه تغییراتی ایجاد تمرکز حواس در مطالعه داشته باشیم

برای ایجاد تمرکز حواس شیوه های متعددی را می بایست به کار گرفت تا تمامی توانی که از سوی مغز برای انجام موضوع اصلی اطلاعات اختصاص یافته است، به کار گرفته شوند، به عبارت دیگر برنامه ای بر اساس این توانایی ها داده شود که تمامی توان برای انجام آن امر به فعالیت بپردازند نه برنامه ای که ناخواسته- به همان گونه که گفته شد- جلوه گر گردد و هرز رفتن نیروها و حواس پرتی را موجب شود. در خلال این آموزشها و در هر فصل بتدریج تمامی شیوه های موجد تمرکز حواس ارائه می گردد که در پایان به جمع بندی آنها خواهیم پرداخت، آنچه تاکنون برای ایجاد تمرکز حواس آموخته ایم به این نکته اشاره دارد که افزایش سرعت مطالعه، به ایجاد تمرکز حواس یاری می دهد و چنانچه سیار سیستمهای مطالعه به کار گرفته شود، ایجاد تمرکز کامل حواس امری است قطعی.

عکس کلاس تمرکز

کلاس تمرکز

کلاس تمرکز چیست؟

برای حل این مشکل راه های مختلفی وجود دارد. تمرکز از مواردی است که با تمرین بهبود پیدا می کند. کلاس تمرکز حواس به منظور آشنایی افراد با راه ها و تمریناتی است که موجب افزایش تمرکز حواس می شود. شرکت در کلاس تمرکز می تواند نقش موثری در پیشرفت افراد داشته باشد. جهت آگاهی از کلاس تمرکز می توانید با ما تماس بگیرید.

عکس کلاس تمرکز

اهداف کلاس تمرکز

اهداف تشکیل کلاس تمرکز چیست؟

از اصلی ترین اهداف کلاس تمرکز کمک به افراد جهت داشتن کنترل روی فکر می باشد. در صورتی که شما روی فکر و ذهن خود کنترل داشته باشید کمتر دچار عدم تمرکز می شوید. اهداف کلاس تمرکز در جهت بهبود تمرکز حواس افراد می باشد. جهت آگاهی از کلاس تمرکز می توانید با ما تماس بگیرید.

عکس کلاس تمرکز

ثبت نام کلاس تمرکز

شرایط ثبت نام در کلاس تمرکز چیست؟

ثبت نام کلاس تمرکز مختص سن خاصی نیست و همه افراد می توانند با ثبت نام کلاس تمرکز، در جهت موفقیت گام بردارند. تمرینات ارایه شده در این کلاس، به افراد کمک می کند که یاد بگیرند چگونه روی ذهن خود کنترل داشته و تمرکز خود را بهبود بخشند. جهت ثبت نام کلاس تمرکز می توانید با ما تماس بگیرید.

عکس کلاس تمرکز

فواید کلاس تمرکز

فواید کلاس تمرکز چیست؟

فواید کلاس تمرکز شامل رفع مشکل حواس پرتی،افزایش کنترل ذهن و بهبود تمرکز حواس می باشد. شما نیز می توانید در این کلاس شرکت نمایید و از فواید کلاس تمرکز بهره مند شوید. جهت شرکت در کلاس تمرکز می توانید با ما تماس بگیرید.

عکس کلاس تمرکز

تقویت حافظه با کلاس تمرکز

کلاس تمرکز چه تأثیری بر تقویت حافظه دارد؟

تمرکز بیشتر موجب می شود که همه انرژی و حواس خود را متوجه یک کار خاص کنید و به این ترتیب قادر خواهید بود آن کار را به بهترین وجه انجام دهید. چنانچه به دنبال تقویت حافظه با کلاس تمرکز هستید می توانید با ما تماس بگیرید.

عکس کلاس تمرکز

محتوای جلسات کلاس تمرکز

محتوای جلسات کلاس تمرکز چیست؟

محتوای جلسات کلاس تمرکز شامل موارد زیر می باشد: ارایه تمرینات مختلف جهت افزایش قدرت تمرکز و توجه معرفی تکنیک های مفید جهت بهبود عملکرد حافظه و تقویت آن کمک به حل مشکل عدم تمرکز افراد و رفع عواملی که موجب حواس پرتی می شود. محتوای جلسات کلاس تمرکز به شما کمک خواهد کرد تا در یک مدت زمان معین بتوانید قدرت تمرکز خود را افزایش دهید. جهت ثبت نام در کلاس تمرکز با ما تماس بگیرید.

عکس کلاس تمرکز

شرکت در کلاس تمرکز

شرایط شرکت در کلاس تمرکز چیست؟

شرکت در کلاس تمرکز مختص گروه سنی خاص نیست و همه افراد می توانند از راهکارهای ارایه شده در این کلاس ها استفاده کنند. برای افزایش قدرت تمرکز، شرکت در کلاس تمرکز یک راه مفید است. جهت ثبت نام در کلاس تمرکز می توانید با ما تماس بگیرید.

عکس کلاس تمرکز

ارایه راهکار در کلاس تمرکز

کلاس تمرکز چه راهکارهایی را برای قدرت تمرکز ارایه می دهد؟

ارایه راهکار در کلاس تمرکز از اصلی ترین محتوای جلسات این کلاس ها می باشد. متخصصان با ارایه راهکار در کلاس تمرکز به شما کمک می کنند تا بیاموزید ذهن خود را کنترل کنید و قدرت تمرکز خود را بهبود ببخشید. هدف از برگزاری این کلاس ها و ارایه راهکار در کلاس تمرکز، بالا بردن تمرکز و دقت افراد به منظور کارایی بیشتر می باشد. جهت ثبت نام در کلاس تمرکز با ما تماس بگیرید.

عکس کلاس تمرکز

کلاس تمرکز حواس

کلاس تمرکز حواس و دقت چیست؟

کلاس تمرکز حواس شامل آموزش هایی در زمینه بالا بردن دقت، توجه، حافظه و تمرکز می باشد. برای شرکت در کلاس تمرکز حواس می توانید با ما تماس بگیرید.

عکس کلاس تمرکز

کلاس تمرکز حین مطالعه

هدف کلاس تمرکز حین مطالعه چیست؟

-آشنایی با تکنیک های افزایش دقت، حافظه و توجه هنگام مطالعه کردن - آشنایی با شیوه مقابله با عوامل تضعیف کننده ی تمرکز و دقت هنگام خواندن - افزایش قدرت تمرکز و توجه به متن مورد مطالعه کلاس تمرکز حین مطالعه نقش موثری در تجربه ی لذت بخش از مطالعه دارد. جهت ثبت نام در کلاس تمرکز با ما تماس بگیرید

عکس کلاس تمرکز

تمرکز

چگونه تمرکز می کنید؟

اگر برای حفظ تمرکز خود به کمک نیاز دارید ، یکی - یا تمام 10 مورد - از این نکات را امتحان کنید. حواس پرتی را از خود دور کنید. موارد اول: شما باید حواس پرتی را از بین ببرید. ... قهوه در مقادیر کم. ... تکنیک پومودورو را تمرین کنید. ... یک قفل در شبکه های اجتماعی بگذارید. ... به بدن خود سوخت دهید. ... به اندازه کافی خوابیدن. ... یک هدف هوشمند تنظیم کنید. ... هوشیارتر باشید.

عکس کلاس تمرکز

اهمیت تمرکز

چرا تمرکز مهم است؟

تمرکز بسیار مهم است زیرا دروازه ای برای تفکر است: ادراک ، حافظه ، یادگیری ، استدلال ، حل مسئله و تصمیم گیری. بدون تمرکز خوب ، تمام جنبه های توانایی تفکر شما آسیب می بیند. ... در اینجا یک واقعیت ساده وجود دارد: اگر نمی توانید به طور موثر تمرکز کنید ، نمی توانید به طور موثر فکر کنید.

سوالات متداول

سوال از کاربر مهمان:سلام وعرض ادب خدمت شما این کلاس ها مجازی هم برگزارمیشه برای کسانی که تهرانی نیستن؟ (1400/10/12)

هنوز پاسخی به این سوال داده نشده است

سوال از کاربر مهمان:سلام حدودا شاید ۲۰ سال پیش در کلاسهای شما شرکت کرده بودم و تکنیکهای خوبی هم یادمه استفاده میکردید مایل هستم به من کمک کنید در چه کلاسهایی شرکت کنم حواس پرتی متوجه نشدن موضوع متن مشکل یادگیری و حافظه خیلی ضعیف بصورتی که مطالب دیالوگ و هر چبزی که میخوام حفظ کنم از یادم میره در کل میخوام سطح دانش و ارتباطات با خواندن مطالب بالا میره رو در خودم تقویت کنم ممنون و سپاس (1401/01/14)

کلاس تندخوانی خیلی بزرگسال
: بسیاری از بزرگسالها از مشکل تمرکز یا دقت پایین شکایت میکنند. از دست دادن طبیعی گیرنده ها و نورون ها که با افزایش سن رخ می دهد نیز ممکن است تمرکز را سخت تر کند. بنابراین، شما نه تنها اطلاعات را آهسته تر یاد می گیرید، بلکه ممکن است در یادآوری آن ها نیز مشکل بیشتری داشته باشید، زیرا در وهله اول آن را به طور کامل یاد نگرفته اید. می توانید با تمرکز روی یک کار در یک زمان، تکمیل آن و سپس رفتن به کار بعدی، تمرکز را بهبود بخشید. اگر چیزی در منطقه شما حواس شما را پرت می کند، از جمله تجهیزات الکترونیکی، آن را بردارید یا خاموش کنید. همچنین اعلان های گوشی خود را خاموش کنید. اگر با کامپیوتر کار می کنید، به اینترنت نروید. (موسسه تندخوانی نصرت , 1401/01/18)

سوال از کاربر مهمان:سلام بچه من کلاس پنجم دبستان هست در کلاسهای حضوری نمی‌تواند تمرکز کنه به طوری که امتحان هایش را نمی تواند بدهد و همیشه میگوید وقت کم بود سوالم این که کلاسها کمکی بهش می کنه ؟ درضمن اصفهان هستیم چطور میتونه در این کلاس شما شرکت کنه؟؟(1401/01/21)

هنوز پاسخی به این سوال داده نشده است

سوال از کاربر مهمان:سلام بچه من کلاس پنجم دبستان هست در کلاسهای حضوری نمی‌تواند تمرکز کنه به طوری که امتحان هایش را نمی تواند بدهد و همیشه میگوید وقت کم بود سوالم این که کلاسها کمکی بهش می کنه ؟ درضمن اصفهان هستیم چطور میتونه در این کلاس شما شرکت کنه؟؟(1401/01/21)

: سلام لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان با یکی از شماره های دفاتر آموزشگاه در تهران تماس بگیرید . (موسسه تندخوانی نصرت , 1401/04/09)