موسسه تند خوانی نصرت

دوره تقویت حافظه

عکس دوره تقویت حافظه

آیا برای تقویت حافظه نیازمند کلاس هستیم؟

آیا برای تقویت حافظه نیازمند کلاس هستیم؟

حافظه بخشی از ذهن است که در به خاطر سپاری و نگهداری ذهنی نقش اساسی دارد. حافظه دارای انواع مختلف حسی، کوتاه مدت و بلند مدت می باشد. گنجایش و مدت زمان نگهداری مطالب در انواع حافظه متفاوت است. با استفاده از تکنیک های تقویت حافظه می توان ظرفیت حافظه را گسترش داد. اما شاید این سؤال مطرح شود که آیا برای تقویت حافظه نیازمند کلاس هستیم؟ یا اینکه خودمان هم می توانیم با کاربرد تکنیک ها و تمرینات موجود به تقویت حافظه خود بپردازیم. در جواب باید گفت که تقویت حافظه نیازمند آموزش و یادگیری است. یعنی اینکه فرد باید تمریناتی را که در حافظه نقش دارند را شناسایی کنند و نحوه ی کاربرد آنها به صورت اصولی بداند. این اقدامات تا حدی تخصصی است و بهتر است که در این زمینه از متخصصان مربوطه راهنمایی بگیریم. ضمن اینکه شاید خیلی از افراد هم خودشان نسبت یه تکنیک های حافظه آگاهی داشته باشند و بدون مراجعه به کلاس قادر به تقویت حافظه باشند.

عکس دوره تقویت حافظه

فواید کلاس های تقویت حافظه

فواید کلاس های تقویت حافظه در چیست؟

کلاس هایی که با هدف تقویت حافظه افراد برگزار می شوند می توانند سریع ترین و اصولی ترین راه برای کمک به افرادی باشد که حافظه ضعیفی دارند. فواید کلاس های تقویت حافظه در ارایه برنامه های منظم و هدفمند جهت افزایش قدرت به خاطرسپاری مطالب است. حافظه عالی می تواند عامل موفقیت در زمینه های مختلف شود. برخی افراد نیازمندند تا حافظه ی دیداری آنها تقویت شود و برخی دیگر دارای ضعف در حافظه شنوایی هستند. فواید کلاس های تقویت حافظه شامل همه انواع حافظه می شود چون تکنیک هایی که در کلاسهای تقویت حافظه آموزش داده می شوند ضمن اینکه متمرکز روی یک حافظه ی خاص هستند ترکیبی نیز هستد. یعنی ممکن است یک تکنیک هم حافظه دیداری و هم حافظه ی شنیداری را تقویت کند. فواید کلاس های تقویت حافظه می تواند شامل یادگیری راه های تندخوانی نیز باشد. چون تندخوانی یکی از مهارت هایی است که نیازمند حافظه قوی می باشد.

عکس دوره تقویت حافظه

سرمایه گذاری با کلاس های تقویت حافظه

سرمایه گذاری با کلاس های تقویت حافظه چیست؟

هزینه هایی که صرف کلاس های تقویت حافظه می کنید از جهتی یک سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری با کلاس های تقویت حافظه یک سرمایه گذاری اثر بخش است. حافظه یکی از عناصر که در همه ی جنبه های زندگی انسان کاربرد دارد. فقط دانش آموزان و دانشجویان نیستند که نیازمند تقویت حافظه هستند بلکه انسانها در هر سنی و در هر موقعیت شغلی که باشند، نیازمند بکارگیری حافظه هستند. افرادی که از اهمیت و ضرورت توجه به حافظه آگاهی دارند،معتقدند سرمایه گذاری با کلاس های تقویت حافظه امکان پذیر است. حافظه ی قوی می تواند فعالیت های ذهنی را بهتر و منظم تر پردازش کند. ذهن قوی تر نیز منجر به فکر و عمل آگاهانه تر می شود. سرمایه گذاری با کلاس های تقویت حافظه یک سرمایه گذاری فکری و ذهنی است چرا که بزرگترین سرمایه ای که همه افراد از آن بهره مند هستند سرمایه ی ذهن و فکر است و موفق ترین انسانها کسانی هستند که به این سرمایه ی عظیم ارج نهند و به درستی آن را بکار بندند

عکس دوره تقویت حافظه

دوره تقویت حافظه زمستان 1398

موسسه تندخوانی نصرت در نظر دارد دوره تقویت حافظه با متدهای جدید برگزار نماید

موسسه نصرت به صورت کتابخانه ای و میدانی تحقیقی را حول حفظ کردن برای یک دوره ده ساله از سال 1387 لغایت 1397 اغاز نمود و در نهایت یک دوره جدید تقویت حافظه طراحی نموده است که در ان انتظار می رود دانش اموزان خیلی خیلی سریعتر اطلاعاتی که به انها نیاز دارند را به ذهن خود بسپارند. این دوره برای مبارزه با الزایمر ساخته نشده است و از اهداف ان درمان الزایمر نیست. بلکه برای کسانی که زندگی عادی و حافظه عادی دارند این هدف را دنبال می کند که بتوانند کتابی که خوانده اند را حفظ کنند. برای ما مطلوب است که اگر در کتاب کلمات ریز زیادی وجود دارند، انچه خوانده ایم را خیلی سریع در خاطر بسپاریم. این دوره در زمستان 1398 به صورت ازمایشی برگزار خواهد گردید و برای سال 1399 به بعد به صورت رسمی در تمام اموزششگاه های طرف قرار داد با موسسه و شهرستانها به صورت حضوری و همچنین به صورت مجازی در سامانه اموزش انلاین موسسه برگزار خواهد گردید در صورت تمایل به شرکت در این کلاس می توانید در زمستان با شماره های موسسه نصرت تماس حاصل نمایید.

عکس دوره تقویت حافظه

هشت روش بهبود حافظه

روش مبتنی بر شواهد برای بهبود طبیعی حافظه شما آورده شده است

شکر کمتری بخورید. ... مکمل روغن ماهی را امتحان کنید. ... برای مدیتیشن وقت بگذارید. ... یک وزن سالم داشته باشید. ... به اندازه کافی خوابیدن. ... ذهن آگاهی را تمرین کنید. ... الکل کمتری بنوشید. ... مغز خود را آموزش دهید.

عکس دوره تقویت حافظه

بهبود حافظه

آیا می توان حافظه را بهبود بخشید؟

رعایت رژیم غذایی سالم ، ورزش منظم ، عدم استعمال دخانیات و کنترل فشار خون ، کلسترول و قند خون از راه های اثبات شده برای محافظت از حافظه است. داشتن یک زندگی فعال ذهنی نیز مهم است. همانطور که عضلات با استفاده از آن تقویت می شوند ، ورزش ذهنی نیز به حفظ مهارت های ذهنی و حافظه کمک می کند.

عکس دوره تقویت حافظه

تقویت مغز

سیزده تمرین مبتنی بر شواهد که بهترین مزایای تقویت مغز را دارند.

با یک اره منبت کاری اره مویی لذت ببرید. ... دست خود را در کارتها امتحان کنید ... واژگان خود را بسازید ... قلب خود را برقصید. ... از تمام حواس خود استفاده کنید. ... مهارت جدیدی بیاموزید. ... مهارت جدیدی را به شخص دیگری بیاموزید. ... به موسیقی گوش دهید یا پخش کنید.

عکس دوره تقویت حافظه

ویتامین سی و مغز

آیا ویتامین سی حافظه را بهبود می بخشد؟

بعلاوه ، نشان داده شده است که دریافت زیاد ویتامین C از غذا یا مکمل ها با افزایش سن بر روی تفکر و حافظه اثر محافظتی دارد . اگر ویتامین C کافی از رژیم غذایی خود دریافت نکنید ، مکمل های ویتامین C ممکن است در برابر بیماری هایی مانند زوال عقل کمک کنند.

عکس دوره تقویت حافظه

آیا می توان حافظه را بهبود بخشید؟

حافظه ما یک مهارت است و مانند سایر مهارت ها، می توان آن را با تمرین و عادات کلی سالم بهبود بخشید. می توانید از کوچک شروع کنید. به عنوان مثال، یک فعالیت چالش برانگیز جدید را برای یادگیری انتخاب کنید، چند دقیقه ورزش را در روز خود بگنجانید، برنامه خواب خود را حفظ کنید، و چند سبزی سبز، ماهی و آجیل دیگر بخورید.

سوالات متداول

سوال از کاربر مهمان:سلام. شرایط شرکت در دوره به چه صورته؟(1400/02/17)

شرایط شرکت در کلاس
: همه میتونن شرکت کنند (موسسه تندخوانی نصرت , 1400/08/08)

سوال از کاربر مهمان:دوره هاتون کی شروع میشه ؟(1400/02/17)

شروع دوره
: با ثبت نام و واریز هزینه (موسسه تندخوانی نصرت , 1400/08/08)

سوال از کاربر مهمان:سلام از چه سنی میتونیم در این دوره شرکت کنیم؟ (1400/02/17)

سن شرکت در کلاس تندخوانی
: در هر سنی میتونن شرکت کنند. حتی قبل از مدرسه. فقط سرفصلهاشون فرق میکنه (موسسه تندخوانی نصرت , 1400/08/08)

سوال از کاربر مهمان:آیا دوره واقعا اثرگذار است ؟(1400/02/17)

تاثیر گذاری
: قطعا. (موسسه تندخوانی نصرت , 1400/08/07)

سوال از کاربر مهمان:دوره تقویت حافظه چقدر طول می کشد؟(1400/02/17)

تقویت حافظه
: سه جلسه کلاس هستش (موسسه تندخوانی نصرت , 1400/08/07)

سوال از کاربر مهمان:سلام دوره جدیدتون از چ تاریخی شروع میشود(1400/09/05)

شروع دوره تندخوانی
: با ثبت نام کلاستون شروع میشه. (موسسه تندخوانی نصرت , 1400/09/05)

سوال از کاربر مهمان:سلام و وقت بخیر من در حال حفظ قران هستم،این دوره ها به درد من هم میخوره؟ دوس دارم حافظه تصویریم خیلی خوب باشه(1401/01/18)

: سلام لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان با یکی از شماره های دفاتر آموزشگاه در تهران تماس بگیرید . (موسسه تندخوانی نصرت , 1401/04/09)
: سلام لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان با یکی از شماره های دفاتر آموزشگاه در تهران تماس بگیرید . (موسسه تندخوانی نصرت , 1401/04/09)

سوال از کاربر مهمان:سلام وقت به خیر دختر من کلاس چرتکه میره کلاس تقویت حافظه میتونه بهش کمک کنه تا اعدادرو راحت به خاطر بسپاره؟(1401/01/21)

هنوز پاسخی به این سوال داده نشده است

سوال از کاربر مهمان:سلام وقت به خیر دختر من کلاس چرتکه میره کلاس تقویت حافظه میتونه بهش کمک کنه تا اعدادرو راحت به خاطر بسپاره؟(1401/01/21)

هنوز پاسخی به این سوال داده نشده است