موسسه تند خوانی نصرت

آموزش تندخوانی

عکس آموزش تندخوانی

آموزش تندخوانی

فواید آموزش تندخوانی چیست؟

خواندن و مطالعه از فعالیت های اساسی زندگی روزمره همه افراد است. پیشرفت در جامعه ای که افراد آن اهل مطالعه باشند، سریع تر اتفاق می افتد. یکی از عواملی که باعث می شود تا انسان ها از مطالعه دوری کنند عدم آگاهی آنها از روش های خواندنی است که مطالعه را برای آنها لذت بخش می کند. ما به آموزش تندخوانی به دنبال آن هستیم که همه ی افراد را با خواندن آشتی دهیم. آموزش تندخوانی سرعت مطالعه ی شما را بالا می برد و به شما این امکان را می دهد که دیگر، خواندن را یک کار وقت گیر ندانید. آموزش تندخوانی به شما یاد می دهد که چگونه از طریق تمرین و تکرار، از همه ی حواس خود جهت یادگیری مطالبی که می خوانید استفاده کنید. جهت آشنایی با روش های تندخوانی می توانید با ما مشاوره کنید.

عکس آموزش تندخوانی

کلاس های آموزش تندخوانی

اهداف کلاس های آموزش تندخوانی چیست؟

مطالعه در بالا بردن سطح آگاهی افراد نقش مهمی دارد. اما خیلی از انسانها از مطالعه روی گردان هستند که شاید علت این امر عدم علاقه باشد. خواندن اگر از روش های مطلوب و صحیح آن صورت بگیرد به طور قطع موجب انگیزه ی افراد نیز خواهد شد چون همه ی انسان ها از یادگیری لذت می بردند. تندخوانی یکی از روش های مطلوب خواندن می باشد. کلاس های آموزش تندخوانی به افراد کمک می کند تا یاد بگیرند که چگونه سرعت مطالعه ی خود را افزایش دهند. افزایش دقت در خواندن نیز از دیگر اهداف کلاس های آموزش تندخوانی است. جهت شرکت در کلاس های آموزش تندخوانی با ما تماس بگیرید

عکس آموزش تندخوانی

اهمیت آموزش تندخوانی

اهمیت آموزش تندخوانی چیست؟

تندخوان بودن چه مزیت هایی دارد؟ شاید شما هم با این سوال فکر کرده باشید و احتمالا به جواب هایی نیز رسیده باشید. در صورتی که تندخوان باشید می توانید بیشتر بخوانید و بیشتر یاد بگیرید. اهمیت آموزش تندخوانی نیز در همین نکته است. وقتی بتوانید با سرعت بیشتر مطالعه کنید می توانید مطالب افزون تری را هم یاد بگیرید. اهمیت آموزش تندخوانی در آن است که خواندن را برایتان لذت بخش می کند و انگیزه ی شما از مطالعه را بالا می برد. اگر مشغله های بسیاری دارید و فکر می کنید که با وجود این مشغله ها دیگر فرصتی برای خواندن ندارید، پس لازم است از اهمیت آموزش تندخوانی آگاه شوید. جهت آشنایی با روش های تندخوانی می توانید با ما مشاوره کنید

عکس آموزش تندخوانی

تمرین تندخوانی

چگونه می توان تندخوانی را تمرین کرد؟

از کلمه اول هر سطر 1 کلمه را وارد کنید و از کلمه آخر 1 کلمه را وارد کنید. خود را با جامعیت نگران نکنید. هر خط را حداکثر 1 ثانیه نگه دارید و با هر صفحه بعدی سرعت را افزایش دهید. بخوانید ، اما تحت هیچ شرایطی نباید بیش از 1 ثانیه در هر خط طول بکشید.

عکس آموزش تندخوانی

چگونه به کودکان تندخوانی اموزش بدهیم؟

چگونه به کودکان تندخوانی اموزش بدهیم؟ اموزش در چهار قدم

محققان میگویند یادگیری تندخوانی حداقل ده برابر برای کودکان اسان تر از بزرسالان است. به علاوه انها این مهارت را کامل تر و عمیق تر می اموزند چون درست مثل صحبت کردن برایشان تبدیل به مهارتی طبیعی میشود. برنامه ی اموزش تندخوانی به کودکان نباید بیشتر از نیم ساعت به درازا بکشد اما به محض اینکه انها این مهارت را اموختند به واسظه ی بالا رفتن اعتماد به نفس و اطمینانشان میتوانند مدت بیشتری بر خواندن متمرکز بمانند و از انجایی که بهتر نوشته ها را میفهمند، علاقه اشان به خواندن متون هم بیشتر میشود قدم اول روزانه وقتی را در نظر بگیرید که به کودکتان اموزش بدهید، با روزی 15 دقیقه شروع کرده و کم کم به 30 دقیقه برسانید قدم دوم به کودک توضیح بدهید که هدف از این کار این است که او چیزها را بهتر بیاموزد و بتواند در لحظه تعداد کلمات بیشتری را بخواند. با دو کلمه شروع کرده و به مرور تعداد کلمات را بیشتر کنید. در نظر داشته باشید که میزان پیشرفت کودکان بستگی به توانایی فردی انها دارد. قدم سوم با یک دور تمرین در روز شروع کنید و تا پنج دور بعدی هربار عینا یک متن را به او بدهید. متن انتخابی شما باید اسان باشد. تا زمانی که حداقل 25 درصد سرعت خواندنش بیشتر نشده سراغ متن جدیدی نروید قدم چهارم زمانی که سرعت کودک در خواندن متن پیشرفت کرد، به سراغ تمرینات فهم متون بروید. از کودک بخواهید در حین خواندن متن سوالاتی را درباره ی موضوع متن از خودش پرسد. با این روش در واقع کودکان به خودشان یاد میدهند که متن را برای فهمیدن ان بخوانند . در واقع اموزش تندخوانی به کودکان مینواند بسیار اسان باشد. تنها اگر به یک برنامه ی منظم متعهد باشید. نداشتن نظم تقریبا تنها علت تندخوان نشدن افراد است.

سوالات متداول